Фіцо, Трамп. Хто наступний?

Як дегуманізація спрямована на політичних діячів

13 липня 2024 року під час передвиборчого мітингу в Батлері (округ у штаті Пенсільванія, США) отримав поранення кандидат в президенти від Республіканської партії, на той час колишнього президента США Дональда Трампа. 2024 року це був вже другий випадок замаху на політиків.

Раніше, 15 травня 2024 року, було вчинено замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо. Після виїзного засідання уряду країни, коли прем’єр вийшов до громадськості, у нього вистрілив 71-річний письменник Юрай Цинтула. Роберт Фіцо отримав кілька вогнепальних поранень і у важкому стані його було доставлено до лікарні. 

Роберт Фіцо, коментуючи замах на Дональда Трампа, на своїй сторінці у Facebook заявив таке: 

Пост Роберта Фіцо в Facebook [1]

«Сценарій як під кальку.

Якби нападник на Дональда Трампа знав словацьку мову, йому достатньо було б прочитати dennik N, Sme або Aktuality, щоб з’явилося бажання «розібратися» з непокірним колишнім президентом США. Сценарій як під кальку. Політичні противники Д. Трампа намагаються змусити його замовкнути, а коли їм це не вдається, вони так злять громадськість, що якийсь бідолаха бере до рук зброю. І тепер ми станемо свідками розмов про необхідність примирення, умиротворення і прощення…» 

Обидва сценарії дійсно як під кальку. Але насправді в обох випадках діяли не політичні опоненти, а прихована третя сила. На це вказують певні чинники, на які ще донедавна мало хто звертав увагу.

Антикультовий слід. Наявність попередньої довгострокової інформаційної кампанії з дискредитації

Дональд Трамп

Щодо Дональда Трампа тривалий час велася посилена інформаційна кампанія з дискредитації. Ключовими в цій кампанії є багаторазове застосування ярлика «культ», а також опублікована 2019 року книжка «Культ Трампа», автор якої — один із лідерів американського антикультового руху та депрограмер Стівен Хассен.

Книжка антикультиста Стівена Хассена «Культ Трампа», а також заголовки статей, що використовують наратив «культу» щодо Дональда Трампа, які сприяють його дегуманізації

У своїй книзі антикультист Хассан використовує нацистський метод «за асоціацією», а також метод дегуманізації. Він порівнює на той момент 45-го президента Дональда Трампа з такими людьми, як Джим Джонс, Девід Кореш, Рон Хаббард і Сан Мен Мун, стверджуючи, що президентство багато в чому схоже на деструктивний культ. Важливим є той факт, що наведені для порівняння імена були раніше аналогічно затавровані антикультовими організаціями, проти яких також застосовували метод дегуманізації, таврування ярликом «секта» або «культ», і також відбувалася тривала інформаційна кампанія з дискредитації.

Сьогодні Стівена Хассена називають «експертом з контролю над розумом», у минулому його знали як члена злочинної організації CAN, яка займалася насильницьким депрограмуванням людей, їхнім викраденням та утриманням із застосуванням фізичного, психологічного, а нерідко й сексуального насильства. Незважаючи на прямі докази його злочинної та антилюдської діяльності, сьогодні американські ЗМІ дають йому платформу для продовження цієї діяльності, тобто для можливості застосування дегуманізації щодо певних організацій, груп і окремих осіб за допомогою таврування їх ярликом «культ».

Роберт Фіцо

Проти Роберта Фіцо тривалий час також велася кампанія з дискредитації. Застосовувалися фрази, спрямовані на презирство й приниження, з метою дегуманізації та спрямування ненависті на обрану мішень. Нижче наведено кілька прикладів із безлічі випадків:

Стаття словацького порталу SME під заголовком: «Нападаючи на журналістів, Фіцо становить загрозу й для вас» [2]
Стаття на словацькому порталі HN під заголовком: «Фіцо відбирає у нас свободу» [3]
Стаття словацького порталу aktuality.sk під заголовком: «Фіцо виказав свою нікчемність» [4]

Окремо відзначимо наступну публікацію [5]: «Словаччина в часовій петлі. Невже наша країна навіки приречена повернутися до свого голови Роберта Фіцо?» Цю статтю написала людина, яку також було помічено у використанні антикультових зневажливих ярликів, таких як «секта».

«Двічі здавалося, що Словаччина нарешті його позбулася. 2010 року його відправила в опозицію партія Івети Радичової. 2020 року склад із конституційною більшістю очолив Ігор Матович, який мав мандат на управління до лютого 2024 року.

В обох випадках взаємні конфлікти між його противниками, що призвели до передчасного розпуску альтернативних альянсів, розгортали урочистий килим для повернення Роберта Фіцо до влади. Таким чином, Словаччина застрягла в дивній часовій петлі.

Як бумеранг (вірніше, як улюблена іграшка йо-йо), її найталановитіший політик неодноразово повертається з перспективою можливості захопити владу для себе. І водночас він злочинно нездатний використати цю владу навіть для незначного поліпшення в нашій республіці».

А інша стаття  [6], опублікована на одному зі словацьких порталів, привернула увагу своїм заголовком: «Змови й нісенітниці: як у Росії сприймають замах на Роберта Фіцо?»

«За офіційними, але лицемірними побажаннями якнайшвидшого одужання Роберту Фіцо, що лунають на Заході, ховається обличчя глобалістської секти: її адепти в численних коментарях у соціальних мережах виправдовують злочин і закликають до зміщення інших національно орієнтованих лідерів, особливо угорських…»

Реалізація замаху. Передбачувані мотиви та реальні наслідки

Дональд Трамп

За наявності обмеженої інформації багато хто робить висновки, спираючись лише на популярні засоби масової інформації. У замаху на Дональда Трампа дехто побачив вигоду демократів як суперників у передвиборчих перегонах. Інші побачили лише непрямий вплив певних негативних висловлювань окремих представників протилежної партії. Що стосується звинувачень у бік слів того ж Джо Байдена, ці заяви було сказано буквально напередодні події, що насправді не могло стати пусковим механізмом для стрільця. Наявність вибухових пристроїв і в машині, і біля будинку стрілка підтверджує факт тривалої підготовки та планування.

У реальності першорядною для будь-якого політика є перемога в електоральному полі, тобто підтримка суспільства. Фізична ліквідація не може жодним чином додати підтримки суспільства, лише навпаки, кине тінь на політичних конкурентів.

Насправді замах на Дональда Трампа ґрунтовно посилив іншу проблему, яка вже існує в американському суспільстві, — поляризацію громадян США. Про посилення поляризації американського суспільства після стрілянини вже заговорили багато ЗМІ. Водночас і від Дональда Трампа, і від Джо Байдена після того, що сталося, пролунали заклики до єдності нації:

Президент США Джо Байден і його суперник-республіканець Дональд Трамп, після того як Трамп ледь вижив після замаху на нього, закликали американців [8] відкинути політичні розбіжності й об’єднатися:

Кожен із кандидатів розуміє, що, ставши президентом країни, може зіткнутися з більш серйозною проблемою. Адже в будь-який момент певний інцидент може стати каталізатором ескалації суспільної напруги та призвести до того, що ця конфронтація може дійти до етапу фізичного протистояння, тобто до громадянської війни. Кому вигідно зіштовхнути американських громадян один з одним? Кому вигідна громадянська війна в США? 

Відповідь на це запитання веде лише до антикультизму.

Завдяки викладеним фактам у документальному фільмі «ВПЛИВ» (The IMPACT), було оприлюднено схему дій антикультових організацій і тієї сили, що стоїть за ними. Одним із важливих етапів у досягненні глобальних цілей антикультистів є громадянська війна в США. І поки публіка шукає винуватців події серед політичних опонентів, справжні організатори цих подій (антикультисти) продовжують діяти для досягнення своїх цілей.

Роберт Фіцо

Що стосується Роберта Фіцо, як уже зазначалося, в його бік також було помічено попередню негативну серію публікацій протягом тривалого часу. Ба більше, Роберт Фіцо став перепоною для антикультистів у реалізації їхніх планів на території Словаччини, зокрема, коли розглядали рішення про ліквідацію рупора антикультистів — телерадіокомпанії RTVS. Про це, до речі, не забув згадати й Юрай Цинтула, який стріляв у нього [14]:

— Я не згоден із політикою уряду.

— І через це місяць тому ви зважилися на вбивство?

— Адже ЗМІ ліквідовано, чому RTVS зазнає нападок? Чому Мазака звільнили?

У діяльності RTVS неодноразово помічали наративи, що просуваються антикультовими агентами, публікації, які порушують демократичні принципи та просувають маніпулятивні настанови, що можна відзначити й зараз за збереженими архівами телерадіокомпанії RTVS.

Юрай Цинтула: той, хто стріляв у Роберта Фіцо

На одному з перших допитів стрілок заявив, що не згоден з політикою уряду (Фіцо) [9], зокрема з реформами державних ЗМІ.

«Я не згоден із політикою уряду».

24 квітня майбутнього стрілка побачили на акції протесту. Серед іншого він вигукував:

«Геть Фіцо!»

Що стало каталізатором раніше ухваленого рішення вчинити злочин?Ненависть до ворога чи образ рятівника?

Той, хто стріляв у Дональда Трампа

Крім таврування «культом», Дональда Трампа також неодноразово порівнювали з фашистом.

Стівен Колберт: «Дональд Трамп — фашист» [10]

«Але хоч би як часто ми говорили й думали про цього придурка, дуже важливо, образно кажучи, встромити загострену палицю знань у м’яку внутрішню частину стегна вашого розуму й просто трохи потерти її, щоб спробувати пробудити жах від того, якою стане наша країна, якщо цей повний ненависті придурок та його бездушні головорізи колись знову отримають владу».

«Тому що, і я не знаю, чи помітили ви, але Дональд Трамп — фашист», — продовжив він.

Заголовок статті з журналу BU Today [11]
Заголовок статті з журналу The New Yorker [12]

Томас Метью Крукс цілком міг бажати врятувати Америку. Маючи героїчні мотиви, в якийсь момент залишалося позначити для себе мішень, що заздалегідь уже зробили за нього публікації з дегуманізуючими ярликами. І оскільки головний фашист, про якого кричали ЗМІ, — Дональд Трамп, то, стріляючи в нього, він бачив себе героєм, який рятує Америку.

Той, хто стріляв у Роберта Фіцо

Хоч Юрай Цинтула й говорив після інциденту, що не планував вбивати, а хотів «зашкодити здоров’ю» прем’єра Роберта Фіцо, щоб той не міг виконувати функції прем’єра, перед злочином він підготував два магазини патронів. Про що свідчить небажання вбивати після того, що сталося? Як відомо з документального фільму «ВПЛИВ» (The IMPACT), це вказує на те, що програма, запущена в його підсвідомості, після реалізації перестала працювати. Про що свідчать два магазини патронів? Про те, що програма спочатку була націлена на гарантовано смертельний результат. Стрілка у Фіцо було закодовано.

Цікавий момент. Ще 2016 року було опубліковано два пости Цинтули, в яких йшлося про те, що жодна держава не здатна захистити громадян за допомогою силовиків. Виступаючи проти неконтрольованої міграції, письменник і майбутній стрілок у цих постах підтримував захисників, які за свої гроші купують зброю й спорядження для оборони країни.

«Оборона країни», «захист країни», «порятунок країни» — блага мета, на якій дуже часто грають антикультисти. Людина, відкрита до такого роду установок, згодом могла легко потрапити в поле впливу кодування антикультистів.

Стріляючи у Фіцо, стрілок був упевнений, що таким чином він рятує країну. Оскільки він підготував два магазини патронів, він був повністю націлений на реалізацію «порятунку». Його метою справді було не вбивство, а порятунок від ворога народу, образ якого старанно формували в ЗМІ вже за пару років до події. Образ ворога, що несе небезпеку для суспільства, нерідко позначають або самі антикультисти безпосередньо, або руками продажних ЗМІ, залишаючись при цьому осторонь.

Заголовок статті словацького порталу SME: «Напади на журналістів поновилися: 
Позиція Фіцо небезпечна. Це гірше й небезпечніше, ніж чотири роки тому, вважає головний редактор Барді».

Заголовок і цитата зі статті на словацькому порталі SME:

«Вони забувають, що вбили журналіста». «Деякі політики поводяться так, ніби Ян Куцяк і Мартіна Кушнірова не були вбиті чотири роки тому через журналістську діяльність Яна. Вони намагаються стерти й приховати цю подію, але їм це не вдається. Спадщина Яна Куцяка та чесної журналістської діяльності є і буде в нашому суспільстві назавжди. Сумно, що двоє молодих людей насильницьки загинули, і це сталося в той час, коли Роберт Фіцо був прем’єр-міністром», — каже Лукаш Діко, головний редактор Розслідувального центру Яна Куцяка».

Висновок

Подібні події готуються тривалий час. Є випадки, коли усвідомлене рішення, з ухваленим планом, з визначеним місцем і навіть потенційною жертвою, приймається за невеликий період до реалізації. Але факт появи ненависті й прагнення вчинити акт стрілянини, роздуми в цьому напрямку з’являються задовго до усвідомленого ухвалення рішення та наявності конкретного плану.

Є третя сила, яка використовує журналістів і завдяки необхідним публікаціям у ЗМІ має змогу кодувати та маніпулювати. Їхньою жертвою може стати будь-хто. У цих подіях, справді завдяки щасливому випадку або Божому благословенню, і Дональд Трамп, і Роберт Фіцо залишилися живі. Але навіть самим антикультистам невідомо, хто наступний потрапить на їхню хвилю кодування: чи буде це так само, за щасливим випадком, звичайна людина, яку в школі не брали в команду зі стрільби, чи це виявиться добре підготовлений стрілок.

Приклад дворічної давнини є доказом цьому. У Японії 2022 року вбили колишнього прем’єр-міністра країни Сіндзо Абе. Убивця назвав мотивом свого смертельного пострілу зв’язки жертви з Церквою об’єднання, оскільки він пропагував релігійний рух. У цьому випадку також очевидним є прямий антикультовий слід.

Стаття в The European Times під заголовком: «Убивство Сіндзо Абе назвуть терористичним» [13]

Ще один факт, який необхідно зазначити. Багато хто після подібних прецедентів намагається просунути законопроекти щодо обмеження на зброю, але в Японії тривалий період існує сувора заборона на зброю. І, як ми бачимо, якщо діє антикультова сила, жодні заборони не є перешкодою, оскільки кодування людини відбувається на рівні підсвідомості, оминаючи критичність її свідомості. 

Політичні вбивства виявилися ще однією проблемою 2024 року. Це проблема не конкуруючих партій, це проблема, зумовлена поширенням антикультизму. Ніхто не застрахований доти, доки в ЗМІ діють антикультові агенти. 

У травні 2024 року мішенню виявився Роберт Фіцо, у липні 2024 року — Дональд Трамп. Таємна третя сила активізувалася в досягненні своїх цілей. Хто наступний?

Джерела:

  1. www.facebook.com/robertficosk
  2. www.komentare.sme.sk/c/23244283/fico-sme-dennik-n-aktuality-markiza-urad-vlady-komentar-sefredaktorka.html
  3. www.hnonline.sk/slovensko/96147347-fico-nam-berie-slobodu-tisice-ludi-protestovalo-proti-zmenam-v-rtvs
  4. www.aktuality.sk/clanok/yghrHS6/fico-sa-dozvedel-o-svojej-bezvyznamnosti-komentar-zola-mikesa/
  5. www.postoj.sk/139947/je-nasa-krajina-navzdy-odsudena-aby-sa-na-jej-celo-vracal-robert-fico
  6. www.postoj.sk/156412/ako-v-rusku-vnimaju-atentat-na-roberta-fica
  7. www.aljazeera.com/news/2024/7/15/biden-trump-stress-unity-after-assassination-attempt
  8. www.aljazeera.com/news/liveblog/2024/7/14/donald-trump-rally-shooting-live-coverage 
  9. www.kz.kursiv.media/2024-05-17/lfst-rtgm-cintula/
  10. www.theguardian.com/culture/2023/nov/15/stephen-colbert-donald-trump-fascist-jimmy-kimmel-seth-meyers
  11. www.bu.edu/articles/2022/are-trump-republicans-fascists/
  12. www.newyorker.com/books/under-review/why-we-cant-stop-arguing-about-whether-trump-is-a-fascist
  13. www.europeantimes.news/2022/07/shinzo-abes-assassination-to-be-called-terrorist/ 
  14. www.kz.kursiv.media/2024-05-17/lfst-rtgm-cintula/